Pasternack PE3C6200-36
Part No.:
PE3C6200-36
Datasheet:
AetrixPE3C6200-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Comments
PE3C6200-36 Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz