Pasternack PE3C6221-36
Part No.:
PE3C6221-36
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C6221-36.pdf
Description:
COAX CBL 2.92MM TO 2.92MM
Shipping
Inventory:305
Comments
PE3C6221-36 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
4.3/10 to N-Type
1st Connector:
4.3/10 Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
SPP-250LLPL
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz