Pasternack PE3C6292-12
Part No.:
PE3C6292-12
Description:
SMA Female Bulkhead to SSMC Plug
Shipping
Inventory:245
Comments
PE3C6292-12 Specifications
Style:
SMA to SSMC
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SSMC Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
0.086" Flexible Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
12.4 GHz