Pasternack PE3C6335/HS2-36
Part No.:
PE3C6335/HS2-36
Datasheet:
AetrixPE3C6335/HS2-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO UHF
Comments
PE3C6335/HS2-36 Specifications
Style:
N-Type to UHF
1st Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Connector:
UHF Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
300 MHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C