Pasternack PE3C6355-60
- Part No.:
- PE3C6355-60
- Datasheet:
PE3C6355-60.pdf
- Description:
- Fire Rated 4.3-10 Male Right Ang
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:147
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C6355-60 Specifications
- Style:
- 4.3/10 to 7/16 DIN
- 1st Connector:
- 4.3/10 Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- 7/16 Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- SPF-250
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz
- Color:
- Black
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 200°C