Pasternack PE3C6441-18
Part No.:
PE3C6441-18
Datasheet:
AetrixPE3C6441-18.pdf
Description:
N Male to SMA Male Right Angle C
Comments
PE3C6441-18 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
18.00" (457.20mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz