Pasternack PE3C6441-24
Part No.:
PE3C6441-24
Datasheet:
AetrixPE3C6441-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO N-TYPE
Comments
PE3C6441-24 Specifications
Style:
SMA to N-Type
1st Connector:
SMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
0.086" Semi-Rigid Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
10 GHz