Pasternack PE3C6713-12
Part No.:
PE3C6713-12
Datasheet:
AetrixPE3C6713-12.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO SMB
Shipping
Inventory:883
Comments
PE3C6713-12 Specifications
Style:
SMA to SMB
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMB Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz