Pasternack PE3C6787-24
Part No.:
PE3C6787-24
Datasheet:
AetrixPE3C6787-24.pdf
Description:
COAX CBL SMB TO SMP
Shipping
Inventory:849
Comments
PE3C6787-24 Specifications
Style:
SMB to SMP
1st Connector:
SMB Plug
2nd Connector:
SMP Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
0.086" Flexible Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz