Pasternack PE3C6858-36
Part No.:
PE3C6858-36
Datasheet:
AetrixPE3C6858-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:245
Comments
PE3C6858-36 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz