Pasternack PE3C6906-12
Part No.:
PE3C6906-12
Datasheet:
AetrixPE3C6906-12.pdf
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO 4.3/10
Comments
PE3C6906-12 Specifications
Style:
4.3/10 to 4.3/10
1st Connector:
4.3/10 Plug
2nd Connector:
4.3/10 Plug
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz