Pasternack PE3C6923-24
Part No.:
PE3C6923-24
Datasheet:
AetrixPE3C6923-24.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:159
Comments
PE3C6923-24 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz