Pasternack PE3C7015-36
Part No.:
PE3C7015-36
Datasheet:
AetrixPE3C7015-36.pdf
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO N-TYPE
Shipping
Inventory:232
Comments
PE3C7015-36 Specifications
Style:
4.3/10 to N-Type
1st Connector:
4.3/10 Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz