Pasternack PE3C7416-36
Part No.:
PE3C7416-36
Datasheet:
AetrixPE3C7416-36.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO QN
Shipping
Inventory:144
Comments
PE3C7416-36 Specifications
Style:
N-Type to QN
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
QN Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz