Pasternack PE3C7417-48
- Part No.:
- PE3C7417-48
- Datasheet:
PE3C7417-48.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO QN
- Shipping:
Inventory:144
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C7417-48 Specifications
- Style:
- N-Type to QN
- 1st Connector:
- N-Type Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- QN Plug
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 240
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 5.8 GHz