Pasternack PE3C7508/HS-36
Part No.:
PE3C7508/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3C7508/HS-36.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:479
Comments
PE3C7508/HS-36 Specifications
Style:
BNC to N-Type
1st Connector:
BNC Plug
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-58
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C