Pasternack PE3C7582-24
Part No.:
PE3C7582-24
Datasheet:
AetrixPE3C7582-24.pdf
Description:
SMA Male Right Angle to SMA Fema
Comments
PE3C7582-24 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz