Pasternack PE3C7615-50CM
Part No.:
PE3C7615-50CM
Datasheet:
AetrixPE3C7615-50CM.pdf
Description:
N Male to N Male Low Loss Cable
Shipping
Inventory:231
Comments
PE3C7615-50CM Specifications
Style:
N-Type to N-Type
1st Connector:
N-Type Plug
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 600
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz