Pasternack PE3C7666-36
Part No.:
PE3C7666-36
Datasheet:
AetrixPE3C7666-36.pdf
Description:
QMA Male Right Angle to TNC Male
Comments
PE3C7666-36 Specifications
Style:
TNC to QMA
1st Connector:
TNC Plug, Right Angle
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz