Pasternack PE3C7666-48
- Part No.:
- PE3C7666-48
- Datasheet:
PE3C7666-48.pdf
- Description:
- QMA Male Right Angle to TNC Male
PE3C7666-48 Specifications
- Style:
- TNC to QMA
- 1st Connector:
- TNC Plug, Right Angle
- 2nd Connector:
- QMA Plug, Right Angle
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- LMR 195
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz