Pasternack PE3C7674/HS-24
- Part No.:
- PE3C7674/HS-24
- Manufacturer:
- Pasternack
- Category:
- Coaxial Cables (RF)
- Package:
- Datasheet:
PE3C7674/HS-24.pdf
- Description:
- MHV Female Bulkhead to Straight
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:872
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C7674/HS-24 Specifications
- Product attributes
- Attribute value
- Manufacturer:
- Pasternack
- Series:
- Packaging:
- Retail Package
- Product Status:
- Active
- Style:
- MHV to Cable
- 1st Connector:
- MHV Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- Cable (Round)
- 2nd Contact Gender:
- 2nd Connector Mounting Type:
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Length:
- 24.00" (609.60mm)
- Cable Type:
- RG-58
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms