Pasternack PE3C7720-60
- Part No.:
- PE3C7720-60
- Datasheet:
PE3C7720-60.pdf
- Description:
- COAX CBL 10-32 TO SMP
PE3C7720-60 Specifications
- Style:
- 10-32 to SMP
- 1st Connector:
- 10-32 Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Male
- 1st Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Connector Mounting Feature:
- 2nd Connector:
- SMP Jack
- 2nd Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- RG-178
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 3 GHz