Pasternack PE3C7782-12
Part No.:
PE3C7782-12
Datasheet:
AetrixPE3C7782-12.pdf
Description:
Reverse Polarity SMA Plug to TNC
Comments
PE3C7782-12 Specifications
Style:
RP-SMA to TNC
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz