Pasternack PE3C7782-24
Part No.:
PE3C7782-24
Datasheet:
AetrixPE3C7782-24.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO TNC
Comments
PE3C7782-24 Specifications
Style:
RP-SMA to TNC
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
TNC Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz