Pasternack PE3C7825-12
Part No.:
PE3C7825-12
Datasheet:
AetrixPE3C7825-12.pdf
Description:
4.1/9.5 Mini DIN Male Right Angl
Comments
PE3C7825-12 Specifications
Style:
4.1/9.5 to 4.1/9.5
1st Connector:
4.1/9.5 Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
4.1/9.5 Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz