Pasternack PE3C7838-60
- Part No.:
- PE3C7838-60
- Datasheet:
PE3C7838-60.pdf
- Description:
- COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
PE3C7838-60 Specifications
- Style:
- 7/16 DIN to 7/16 DIN
- 1st Connector:
- 7/16 Jack
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- 2nd Connector:
- 7/16 Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz