Pasternack PE3C7839-24
Part No.:
PE3C7839-24
Datasheet:
AetrixPE3C7839-24.pdf
Description:
7/16 DIN Male Right Angle to 7/1
Comments
PE3C7839-24 Specifications
Style:
7/16 DIN to 7/16 DIN
1st Connector:
7/16 Plug, Right Angle
2nd Connector:
7/16 Plug, Right Angle
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
1/4" Superflexible Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz