Pasternack PE3C7840-12
Part No.:
PE3C7840-12
Datasheet:
AetrixPE3C7840-12.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO 7/16 DIN
Comments
PE3C7840-12 Specifications
Style:
7/16 DIN to 7/16 DIN
1st Connector:
7/16 Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
7/16 Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz