Pasternack PE3C7857-12
Part No.:
PE3C7857-12
Datasheet:
AetrixPE3C7857-12.pdf
Description:
COAX CBL 7/16 DIN TO SMA
Comments
PE3C7857-12 Specifications
Style:
2.2/5 to 2.2/5
1st Connector:
2.2/5 Plug
2nd Connector:
2.2/5 Plug, Right Angle
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz