Pasternack PE3C7863/HS-48
Part No.:
PE3C7863/HS-48
Datasheet:
AetrixPE3C7863/HS-48.pdf
Description:
SMA Male to SMA Male Low PIM Cab
Shipping
Inventory:333
Comments
PE3C7863/HS-48 Specifications
Style:
SMA to SMA
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
SMA Plug
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
1/2" Superflexible Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
3 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C