Pasternack PE3C7891-60
- Part No.:
- PE3C7891-60
- Datasheet:
PE3C7891-60.pdf
- Description:
- TNC Male to TNC Male Flexible Ca
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:230
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C7891-60 Specifications
- Style:
- TNC to TNC
- 1st Connector:
- TNC Plug
- 2nd Connector:
- TNC Plug
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- RG-174
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 1 GHz