Pasternack PE3C7914-36
Part No.:
PE3C7914-36
Description:
SMA Male Right Angle to Reverse
Comments
PE3C7914-36 Specifications
Style:
RP-TNC to SMA
1st Connector:
RP-TNC Plug, Right Angle
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
SMA Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5 GHz