Pasternack PE3C7924/HS-24
Part No.:
PE3C7924/HS-24
Package:
Datasheet:
AetrixPE3C7924/HS-24.pdf
Description:
COAX CBL SMA TO TNC
Shipping
Inventory:460
Comments
PE3C7924/HS-24 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
2nd Connector:
TNC Plug
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
LMR 100
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C