Pasternack PE3C8053-12
Part No.:
PE3C8053-12
Datasheet:
AetrixPE3C8053-12.pdf
Description:
2.2-5 Male to 4.3-10 Female Bulk
Shipping
Inventory:398
Comments
PE3C8053-12 Specifications
1st Connector:
2.2/5 Plug
2nd Connector:
4.3/10 Jack
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz