Pasternack PE3C8058-24
Part No.:
PE3C8058-24
Datasheet:
AetrixPE3C8058-24.pdf
Description:
2.2-5 Female to 4.3-10 Female Bu
Comments
PE3C8058-24 Specifications
Style:
2.2/5 to 4.3/10
1st Connector:
2.2/5 Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
4.3/10 Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Panel Mount
2nd Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
Length:
24.00" (609.60mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz