Pasternack PE3C8060-48
- Part No.:
- PE3C8060-48
- Datasheet:
PE3C8060-48.pdf
- Description:
- 2.2-5 Male to N Male Right Angle
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:187
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
PE3C8060-48 Specifications
- Style:
- 2.2/5 to N-Type
- 1st Connector:
- 2.2/5 Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- N-Type Plug, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz