Pasternack PE3C8062-48
- Part No.:
- PE3C8062-48
- Datasheet:
PE3C8062-48.pdf
- Description:
- 2.2-5 Male to N Female Bulkhead
PE3C8062-48 Specifications
- Style:
- 2.2/5 to N-Type
- 1st Connector:
- 2.2/5 Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 2nd Connector:
- N-Type Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 50 Ohms
- Connector Impedance:
- 50 Ohms
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz