Pasternack PE3C8063-36
Part No.:
PE3C8063-36
Datasheet:
AetrixPE3C8063-36.pdf
Description:
2.2-5 Female to N Male Low PIM C
Comments
PE3C8063-36 Specifications
1st Connector:
2.2/5 Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz