Pasternack PE3C8064-48
Part No.:
PE3C8064-48
Datasheet:
AetrixPE3C8064-48.pdf
Description:
2.2-5 Female to N Male Right Ang
Comments
PE3C8064-48 Specifications
Style:
2.2/5 to N-Type
1st Connector:
2.2/5 Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Plug, Right Angle
2nd Contact Gender:
Male
Length:
48.0" (1.2m) 4.0'
Cable Type:
1/4" Superflexible Coaxial Cable
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz