Pasternack PE3C8065-36
Part No.:
PE3C8065-36
Datasheet:
AetrixPE3C8065-36.pdf
Description:
2.2-5 Female to N Female Low PIM
Comments
PE3C8065-36 Specifications
Style:
2.2/5 to N-Type
1st Connector:
2.2/5 Jack
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
N-Type Jack
2nd Contact Gender:
Female
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz