Pasternack PE3C8430-12
Part No.:
PE3C8430-12
Datasheet:
AetrixPE3C8430-12.pdf
Description:
COAX CBL 4.3/10 TO NEX
Comments
PE3C8430-12 Specifications
Style:
4.3/10 to NEX
1st Connector:
4.3/10 Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
NEX10 Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz