Pasternack PE3C9006/HS-36
Part No.:
PE3C9006/HS-36
Datasheet:
AetrixPE3C9006/HS-36.pdf
Description:
50 Ohm SMA Male to 75 Ohm TNC Ma
Shipping
Inventory:217
Comments
PE3C9006/HS-36 Specifications
Style:
SMA to TNC
1st Connector:
SMA Plug
1st Contact Gender:
Male
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
RG-179
Cable Impedance:
75 Ohms
Connector Impedance:
75 Ohms
Overall Impedance:
75 Ohms