Pasternack PE3C9241/HS-12
Part No.:
PE3C9241/HS-12
Datasheet:
AetrixPE3C9241/HS-12.pdf
Description:
COAX CBL RP-SMA TO RP-SMA
Shipping
Inventory:424
Comments
PE3C9241/HS-12 Specifications
Style:
RP-SMA to RP-SMA
1st Connector:
RP-SMA Plug
1st Contact Gender:
Female
2nd Connector:
RP-SMA Plug
2nd Contact Gender:
Female
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
LMR 195
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz
Color:
Black
Features:
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C