Pasternack PE3CA1100LF-36
Part No.:
PE3CA1100LF-36
Datasheet:
AetrixPE3CA1100LF-36.pdf
Description:
COAX CBL QMA TO QMA
Comments
PE3CA1100LF-36 Specifications
Style:
QMA to QMA
1st Connector:
QMA Plug, Right Angle
2nd Connector:
QMA Plug, Right Angle
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
LMR 240
Cable Impedance:
50 Ohms
Connector Impedance:
50 Ohms
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
5.8 GHz