Pasternack PE3CA2430-12
Part No.:
PE3CA2430-12
Datasheet:
AetrixPE3CA2430-12.pdf
Description:
COAX CBL TRB TO CABLE
Comments
PE3CA2430-12 Specifications
Style:
TRB to Cable
1st Connector:
TRB Plug
2nd Connector:
Cable (Round)
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
78 Ohms
Connector Impedance:
78 Ohms
Overall Impedance:
78 Ohms
Frequency - Max:
10 MHz