Pasternack PE3CA2430-36
Part No.:
PE3CA2430-36
Datasheet:
AetrixPE3CA2430-36.pdf
Description:
COAX CBL TRB TO CABLE
Comments
PE3CA2430-36 Specifications
Style:
TRB to Cable
1st Connector:
TRB Plug
2nd Connector:
Cable (Round)
Length:
36.00" (914.40mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
78 Ohms
Connector Impedance:
78 Ohms
Overall Impedance:
78 Ohms
Frequency - Max:
10 MHz