Pasternack PE3CA2430-48
- Part No.:
- PE3CA2430-48
- Datasheet:
PE3CA2430-48.pdf
- Description:
- COAX CBL TRB TO CABLE
PE3CA2430-48 Specifications
- Style:
- TRB to Cable
- 1st Connector:
- TRB Plug
- 2nd Connector:
- Cable (Round)
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 78 Ohms
- Connector Impedance:
- 78 Ohms
- Overall Impedance:
- 78 Ohms
- Frequency - Max:
- 10 MHz