Pasternack PE3CA2430-60
- Part No.:
- PE3CA2430-60
- Datasheet:
PE3CA2430-60.pdf
- Description:
- COAX CBL TRB TO CABLE
PE3CA2430-60 Specifications
- Style:
- TRB to Cable
- 1st Connector:
- TRB Plug
- 2nd Connector:
- Cable (Round)
- Length:
- 60.0" (1.5m) 5.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 78 Ohms
- Connector Impedance:
- 78 Ohms
- Overall Impedance:
- 78 Ohms
- Frequency - Max:
- 10 MHz