Pasternack PE3MP2060-48
- Part No.:
- PE3MP2060-48
- Datasheet:
PE3MP2060-48.pdf
- Description:
- TRB Jack to Blunt Cut Genderless
PE3MP2060-48 Specifications
- Style:
- TRB to Cable
- 1st Connector:
- TRB Jack
- 1st Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector:
- Cable (Round)
- Length:
- 48.0" (1.2m) 4.0'
- Cable Type:
- Cable Impedance:
- 78 Ohms
- Connector Impedance:
- Overall Impedance:
- 78 Ohms
- Frequency - Max:
- 10 MHz
- Color:
- Blue
- Features:
- Operating Temperature:
- -55°C ~ 200°C