Pasternack PE3MSA00458-12
Part No.:
PE3MSA00458-12
Manufacturer:
Pasternack
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixPE3MSA00458-12.pdf
Description:
COAX CBL TRS TO CABLE
Comments
PE3MSA00458-12 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Pasternack
Series:
Packaging:
Retail Package
Product Status:
Active
Style:
TRS to Cable
1st Connector:
TRS Plug
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
Cable (Round)
2nd Contact Gender:
2nd Connector Mounting Type:
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
12.00" (304.80mm)
Cable Type:
Cable Impedance:
78 Ohms
Connector Impedance:
Overall Impedance:
78 Ohms
Frequency - Max:
10 MHz
Color:
Blue
Features:
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C